Archiv pro měsíc: Leden 2018

Ředitel Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické školy,
Hradec Králové vyhlašuje
1. kolo přijímacího řízení
pro školní rok 2018/2019 do oborů vzdělání dle RVP:
78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
78-62-C/02 Praktická škola dvouletá

Přihlášky zašlete nebo individuálně předejte do 1.3.2018 na adresu školy.
Další informace
 

Všechny zájemce zveme na
Den otevřených dveří
v úterý 30. ledna 2018 od 8,00 hod. do 11,30 hod.

pozvánka

JARNÍ PRÁZDNINY
jsou od 19. února 2018 – 23. února 2018
Nástup do školy je v pondělí 26. února 2018

POLOLETNÍ PRÁZDNINY
jsou v pátek 2. února 2018.

Vážení sportovci, sportovní přátelé,
Členové i nečlenové sportovního klubu Integra či plaveckého kroužku.
Tradičně vás všechny zveme na ŠKOLNÍ KOLO V PLAVÁNÍ, které se uskuteční
v úterý  dne  6. 2. 2018 od 14,30 hod. v městském plaveckém bazénu.

Pozvánka

Florbalový turnaj 2018 – školní kolo

Hokejka a florbalový míček byly ve středu 10. 1. 2018 hlavními aktéry florbalového turnaje základní školy speciální a praktické školy.
Žáci a studenti se poctivě připravovali na sportovní utkání. Přihlásilo se 8 družstev a soutěž probíhala ve dvou skupinách. Zároveň jsme si vyzkoušeli naše dovednosti v jednotlivcích i družstvu ve florbalových disciplínách slalomu, střelbě na branku, běhu s míčkem a štafetě. V dovednostních disciplínách soutěžilo 7 družstev a 21 jednotlivců.
Skvělou sportovní atmosféru pro všechny soutěžící vytvořili fandící kamarádi, ale i učitelé, asistenti, všichni, kdo se přišli za námi podívat. A bylo se na co dívat, zkušení hráči s promyšlenou taktikou bojovali o body a první místa. Pro jiné to byla hra pro radost a potěšení.
A kdo nakonec zvítězil? Odměnou nám bylo nejen umístění ve hře a disciplínách, ale hlavně radost ze hry a báječně strávené dopoledne s kamarády a přáteli.

Elektrárna „Hučák“ S1

První den školy v novém roce 2018 naše třída S1 navštívila vodní elektrárnu Hučák, která je vybudována na labském „Hučavém“ jezu. Budova elektrárny je v secesním stylu podle návrhu architekta Františka Sandera a spolu s jezem je významným architektonickým dílem.
Prohlídka začala promítáním filmu v infocentru. Navštívili jsme centrum obnovitelných zdrojů. Seznámili jsme se s energetickými zdroji založenými na využití síly vody, větru, slunce, biomasy a geotermální energie a se stroji, které jsou potřebné k výrobě elektrické energie (turbíny, generátor aj.).
Viděli jsme modely a stroje – větrný mlýn, větrné čerpadlo, Francisovu turbínu, solární panel, kotel na biomasu. Pohráli jsme si se solárními autíčky a vyvolali tornádo. V místní laboratoři nám byly předvedeny pokusy.
Na závěr naší exkurze jsme se podívali do strojovny elektrárny, která pracuje více než 100 let.
Děkujeme tím našemu průvodci, který nás velmi trpělivě a ochotně provázel.