Archiv pro měsíc: Leden 2018

MČR v basketbalu

31. ledna 2018 se v naší tělocvičně uskutečnilo MČR v košíkové žáků, kterého se účastnilo pět družstev. Náš tým deváťáků ve složení Lukáš Pajak, Lukáš Jahelka a Matěj Vrána nebyl z nejsilnějších a to i díky tomu, že Petr Pajak, který měl původně hrát, nenastoupil. Nakonec chlapci podlehli všem ostatním týmům a skončili na posledním 5. místě.

MČR v lyžování

Tak po mnoha, mnoha letech, asi lyžování definitivně opustilo tradiční Horní Malou  Úpu, kde se podmínky zhoršily na neúnosnou míru – problémy s ubytováním a jeho cenou, jedna jediná běžecká trať bez alternativ (privatizace pozemků). A tak, po loňském úspěšném Jablonci n/N jsme se přesunuli skoro do nížin – k Vrchlabí.
A alespoň letos to vypadalo na dobrou volbu. Velmi kvalitní ubytování s dobrou stravou a opravdu příjemným prostředím a tratě – 50 metrů od hotelu. Je ale třeba přiznat, že jsme je nemohli využít, protože se Svatý Petr opět jaksi zmýlil a poslal na nás oblevu, která nám sníh z tratí odplavila. Škoda. Ale byla od počátku připravena další alternativa a to profesionálně upravované tratě v běžeckém areálu ve Vrchlabí, který splňuje opravdu ty nejvyšší nároky. Tratě skvostně upraveny, přehledný areál. Zkrátka – dobrá volba.  Celý příspěvek

Lyžování v Orlických horách

Jeli jsme 26. ledna 2018. Vyjeli jsme něco po osmé hodině ráno. Jeli jsme velkým školním autem. Jela třída 6. A od pana učitele Záleského. Také jeli spolužáci Tereza Nováková, Romana Kačmariková, Tatiana Korchevskaya a Jakub Drahušynec. A ještě jeli z osmé třídy kluci Koneční a Marek Petružálek. Moc se nám to líbilo, kluci z osmé třídy si dali objízdnou trasu po Orlických horách, protože trénovali na závody. S námi ostatními jezdil pan učitel. Bylo tam hezké počasí a hodně sněhu. Ujeli jsme asi 1,5 km. Na běžkách jsme byli dvě hodiny, potom jsme se šli nasvačit do auta. U sjezdovek jsme si koupili něco dobrého a pak jsme jeli domů. (napsala Tereza Nováková (6. A)

Beseda o „Středním Východě“.

V pátek 26. ledna 2018 nás ještě jednou navštívil pan Tláskal s besedou o zemích v oblasti, které se říká „Střední Východ“. Přinesl bohatou fotodokumentaci, kterou nám představil oblasti ve třech dnešních státech: byl to Libanon, Jordánsko a Sýrii. Cestu tam podnikl v roce 2005. Bylo to ještě před začátkem nynějších vojenských akcí, takže to bylo v relativně klidné době.
Viděli a slyšeli jsme spoustu zajímavostí o životě v převážně skalnatých, suchých a historicky už v dávnověku osídlených území. Všichni účastníci byli překvapeni, jak se rostliny a zvířata přizpůsobili zdejšímu podnebí. Dozvěděli jsme se například, že „vádí“ znamená řečiště řeky – údolí – kudy ale voda teče jen po krátké období v roce.
Prohlédli jsme si drobné bankovky – a zjistili, že také mají ochranné prvky. Jsme rádi, že tyto besedy jsou sledovány s velkým zájmem našich žáků, a už se těšíme na další ročník STUŽ.           

Beseda o ptactvu

Ve čtvrtek 25. ledna 2018 se v zasedací místnosti naší školy sešlo velké množství zájemců o vědomosti k našemu ptactvu. Přednášel a promítal pan Ivan Tláskal, který se dlouhodobě tomuto tématu věnuje.
Viděli a slyšeli jsme postřehy o životě našich malých i větších zástupců z ptačí říše, dozvěděli se zajímavosti o zbarvení – které se v průběhu života jedince může i měnit… ostatně, to známe i my, lidé, že si například barvíme vlasy, nebo je různě učešeme.
Čas vymezený na besedu rychle utekl, obrázky byly díky promítačce na plátnu dobře vidět – poznatky tak děti i jejich vyučující mohou využít v hodinách prvouky, přírodopisu a při vycházkách do přírody na jaře.

Jaroměřská hokejka 2018

7.ročník florbalového turnaje v Jaroměři,  se konal 25.1.2018 za účastí našich žáků. Turnaje se zúčastnilo 9 škol a hrálo se systémem každý s každým. Naše škola měla dvě družstva – Speciální škola a Praktická škola. Nakonec jsme obsadili  8.místo(ZŠS) a 2.místo (PRŠ). V rámci turnaje si žáci mohli vyzkoušet dovednostní disciplíny jako je střelba na branku a člunkový běh. Naši sportovní reprezentanti si zaslouží velkou pochvalu!!!
Školu reprezentovali :
ZŠSDan Vít, Tomáš Dubský, Veronika Lukešová, Adam Louman, Lukáš Rozdolský, Tadeáš Urban.
PRŠ– Aneta Šimůnková, Matěj Jirsa, Filip Zahálka, Tomáš Gábor, Denis Ksandr, Jana Feixová.

Ředitel Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické školy,
Hradec Králové vyhlašuje
1. kolo přijímacího řízení
pro školní rok 2018/2019 do oborů vzdělání dle RVP:
78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
78-62-C/02 Praktická škola dvouletá

Přihlášky zašlete nebo individuálně předejte do 1.3.2018 na adresu školy.
Další informace
 

Všechny zájemce zveme na
Den otevřených dveří
v úterý 30. ledna 2018 od 8,00 hod. do 11,30 hod.

pozvánka

JARNÍ PRÁZDNINY
jsou od 19. února 2018 – 23. února 2018
Nástup do školy je v pondělí 26. února 2018

POLOLETNÍ PRÁZDNINY
jsou v pátek 2. února 2018.