Archiv pro měsíc: Říjen 2017

Mistrovství světa ve stolním tenisu

V Hradci Králové se koná mistrovství světa!  A kdo ho organizuje? No přeci náš Sportovní klub Integra, který má dlouholeté zkušenosti s organizováním mistrovství republiky v tomto krásném a hbitém sportu a také z organizování mistrovství Evropy.
Toto INAS Mistrovství světa 2017 ve stolním tenisu je určeno pro nejlepší hráče z celého světa, kteří chodí do speciálních škol z celého světa. Zároveň je kvalifikací na Global Games 2019, které jsou nejvýznamnější soutěží pro tuto kategorii. Je nejen sportovním, ale i společenským setkáním sportovců mluvících různou řečí.
Bude se účastnit 14 zemí:
Česká republika, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Hong Kong, Chile, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Thajsko, Turecko.
SK INTEGRA Hradec Králové jako člen ČSMPS realizuje poslání a cíle ČSMPS na území Královéhradeckého kraje a organizuje sportovní aktivity žáků, studentů, klientů či absolventů speciálních škol.
Součástí reprezentace České republiky na tomto mistrovství světa jsou dokonce i naši dlouholetí členové SK Integra a hráči: Jana Feixová, Filip Zahálka a Denis Ksandr. K tomuto úspěchu jim gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí!!!
A také doufáme, že se na ně přijdete podívat, zafandíte a pomůžete jim k úspěchu!
pozvánka

Drakiáda

Dne 13. 10. 2017 proběhla v Šimkových sadech již tradiční Drakiáda, které se zúčastnily děti z praktické i speciální školy. Široký prostor, zelená louka a mírné kopce nám daly možnost vynést draky do oblak. Počasí nám přálo, dráčci se na nás usmívali, a někdy se zdálo, že děti vzletí s nimi. Na slunečné říjnové podzimní dopoledne si všichni rádi zavzpomínáme.

MČR v závodech horských kol 2017

Srub – to je dřevěná roubená stavba. A tak když naši reprezentanti Lukáš a Roman Koneční s Markem Petružálkem odjížděli 13. 10. 2017 do Srubů na závody, tak si leckdo mohl myslet, že se jednou někam z pátku na sobotu vyspat. Ale to nebyla samozřejmě pravda! Kluci sice se svým trenérem Pavlem Svobodou odjeli, ale ne do srubu, nýbrž do vesničky, která se jmenuje Sruby a nachází se blízko města Choceň. A tam se již popáté konalo Mistrovství České republiky v cyklistice horských kol. Kluci odjížděli z Hradce s vědomím, že mají natrénováno, znají svoje kola a zásady taktiky. V pátek jsme vyrazili od školy na učiliště do Chroustovic, kde jsme se ubytovali a dobře najedli. To byla výborná příprava na závod. Mimochodem – mnoho Vašich spolužáků zde v minulosti na učilišti studovalo. Celý příspěvek

Projekt 72 hodin

Město je také součástí přírody, a my v něm chceme žít hezky motto: nechceme být lhostejní, dívat se na špinavé nebo zanedbané okolí nás netěší – opět se zapojíme a pomůžeme. V uplynulých ročnících jsme většinou pomáhali s úklidem jen  v blízkém okolí školy, letos zkusíme pomoci i organizaci v Hradci Králové.
Jsme velmi rádi, že jednou z odměn pro účastníky je také jednotně laděné tričko, pro mnohé naše žáky je doslova trofejí, se kterou jsou na očích široké veřejnosti po zbytek školního roku – a výborné je, že ani každodenním nošením, a častým praním, neztrácejí na kvalitě.

Regionální kolo ve stolním tenise

11. října 2017 se konal již 17. ročník regionálního přeboru východních Čech ve stolním tenisu.
Tak tohle je paráda! Letos byl rekordní počet 102 účastníků, skvělé obsazení!
Při podrobném pohledu na počty účastníků se ale potvrzuje trend, o kterém dlouho víme. Je to důsledek reorganizace školství, klesajícího počtu žáků v základních školách. Proto také žákovské kategorie byly početně opět slabší a to natolik, že je otázkou, zda se vůbec ve školách sportuje. A také, zda je vůbec s kým?! Celý příspěvek

Přírodovědné centrum

Dne 11. 10. třída A8 vyrazila do přírodovědného centra při Základní škole Bezručova. Žáci si prohlédli mnoho zvířat. Byl to krásný barevný papoušek Ara, želvy suchozemské i vodní, nespočet rybiček, činčily, morčata, pískomilové, chameleoni, pavouci, hadi atd. Pan ošetřovatel zrovna zvířata krmil, takže byla možnost, pozorovat jejich dopolední svačinku. Dokonce na závěr vytáhl z terária želvu suchozemskou a celá výprava si ji mohla pohladit. Největším zážitkem však bylo tzv. „mazlení“ s hadem, přesněji řečeno s korálovkou, kterou si žáci dali místo šály nebo jako opasek. Před celým areálem také v rámci přírodovědného centra byly kozy, které se nám moc líbily. Všichni odcházeli plni nadšení. 

Pátrání v knihovně

V rámci celostátního týdne knihoven, který probíhal v týdnu od  2.-7.10, jsme se zúčastnili soutěže „Zločin v knihovně“. Ze Studijní a vědecké knihovny zmizela kompletní sbírka časopisu „Čtyřlístek“ a naše třída si zahrála na detektivy.
Na pěti stanovištích v jednotlivých podlažích jsme podle jednotlivých zanechaných stop pátrali po jednom z deseti podezřelých. Podle nalezeného vlasu a části nitě z oděvu jsme určili barvu a délku vlasů a oblečení. Podle otisku boty jsme určili výšku pachatele a podle zanechaného otisku prstu a dalších indicií jsme identifikovali zloděje.
Výsledek pátrání  jsme vhodili do označené krabice v 5. podlaží. Totožnost pachatele bude zveřejněna 10.10. 2017 na facebookovém profilu knihovny.

Národní hry v plavání Plzeň

Ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2017 se v Plzni konaly Národní hry v plavání. V pátek ráno se naši plavci, Verča Lukešová, Adam Louman, Matěj Kulič, Petr Šejvl a Janík Novák sešli na nádraží a vydali se na dlouhou cestu až do Plzně, kde je čekaly třídenní závody. Odpoledne pak proběhlo slavnostní zahájení, kde Verunka složila slib za všechny sportovce. Také si všichni nechali změřit svou tělesnou zdatnost a po večeři jsme se vydali tramvají na ubytovnu.
V sobotu po snídani proběhly rozplavby všech disciplín a podle výsledků byli závodníci rozděleni do finálových skupin a po obědě se už bojovalo o medaile a kvalifikaci na světovou speciální olympiádu pořádanou v březnu 2019 v Abú Dhabí. Celý příspěvek