Archiv pro měsíc: Září 2017

ŠKOLNÍ DRUŽINA
Základní škola oznamuje, že provoz školní družiny bude
od 2. 10. 2017 v odpoledních hodinách prodloužen do 16,30 hodin.
Provoz školní družiny:
ranní družina:          od 6,30 do 7,40
odpolední družina:  od 11,40- do 16,30 

Malá kopaná

Dne 27.9.2017 se žáci II. stupně zúčastnili tradičního turnaje v malé kopané  v Novém Bydžově. Turnaj se odehrával v areálu školy na travnatém hřišti. Účast turnaje byla o třech týmech, a proto se hrálo dvoukolově. Bohužel kluci zapomínali bránit a tak jsme celkově skončili na druhém místě.
Školu reprezentovali P.Pajak, M. Vrána, L. Kocourek, N. Šmatár, V. Kubeník, D. Ferenc.

Výtvarná soutěž Oblastní charity Hradec Králové

V minulém školním roce se naše škola zúčastnila výtvarné soutěže na téma:  „Tolerance, přátelství, odvaha- aneb můj život s vrstevníky.“
Naše škola měla na soutěži velké zastoupení krásných výkresů. Obdrželi jsme spoustu krásných umístění a ocenění. Vernisáž proběhla 25. Září 2017 ve 13.30 hod na Pivovarském náměstí u recepce Krajského úřadu v Hradci Králové. Výtvarníci byli oceněni v několika kategoriích.
Třetí místa
obsadili tito žáci naší školy: Adéla Linková a Jan Holý, Natálie Ulrichová, Sammour KenzyDruhá místa obsadili: Kateřina Cejnarová, David Bokůvka, Lukáš Novák, Denis Niang, Bára Vašatová a Lukáš Hulaj. Na nejvyšším prvním místě se umístil Jiří Beneš .

MČR v přespolním běhu

MČR v přespolním běhu konané v Jablonci nad Nisou -Břízky dne 21. – 22. 9. 2017.
Na přespolním běhu počasí přálo a díky tomu si naši sportovci odváží úspěch z mistroství České republiky. Ostatní závodníci se snažili uspět, ale na medailovou pozici to nestačilo. Příští rok se zas o to pokusí znovu. Celkem se zúčastnilo kolem 40 závodníku z celé České republiky
Celkově jsme obsadili 2x 2. místo a  1.místo ( Michal Ferenc  2x 2.místo – 1500m, 3000m a Kateřina Samková 1. místo 1000m.).
Účastníci přespolního běhu: Pajak  Petr, Žigová Klaudie, Samková Kristýna a Ferenc Michal

MČR v přespolním běhu_220917-výsledky     MČR_PB_210917_výsledky

 

Přechod hor

Na konci září se konal tradiční přechod hor zorganizovaný ČSMPS. Tentokrát jsme byli ubytováni přímo na Jizerce v Jizerských horách. Ač nám počasí příliš nepřálo, ušli jsme s partou z naší školy osm kilometrů po blátivých stezkách až k Pašeráckým kamenům. Druhý den bylo počasí o něco lepší a tak jsme se vydali až na jeden z vrcholů Jizerských hor, horu Jizera. Škoda, že se zrovna při výstupu udělala taková mlha a nebylo vidět do kraje. Celkově padlo druhý den krásných 25 kilometrů. Třetí den jsme ještě před odjezdem domů navštívili sklárnu v nedalekém Harrachově. Děti tak měly možnost vidět výrobu ručně foukaného skla, které se vyváží do celého světa.

Projekt 72 hodin – úklid letiště

V pátek 22. září bylo od rána naštěstí hezky a tak jsme mohli vyrazit v rámci projektu 72 hodin uklízet letištní plochu. Je to nutné, protože když letadla přistávají do trávy a jsou tam větší kameny, rozbijí si o ně kola. Na akci jelo celkem pět tříd se svými pedagogy.  Nejdřív nás přes velkou část provozu letiště odvezli k hangáru, který byl na kraji letištní plochy. Tam jsme dostali nářadí a kbelíky a šli jsme sbírat. Přitom jsme pozorovali letadla, která vzlétala a přistávala na vedlejší betonové dráze.  Hodinka uběhla jako voda, pěkně jsme si tam popovídali a nasbírali každý kolem kila kamínků. Na závěr jsme dostali výborné buřty a čaj. Jen byla škoda, že bylo hodně dětí nemocných. Všem, kdo pomohli, se celé dopoledne moc líbilo. Dohodli jsme se s pracovníky letiště na další spolupráci na jaře, tak snad nás příště bude víc. 

Mini ZOO

Dne 21. 9. se vypravila třída A1 do Mini ZOO ve Stěžerech. Počasí nám přálo, celé dopoledne krásně svítilo sluníčko a my měli možnost pozorovat zvířata ve venkovních výbězích – klokany, zebry, poníky, lamy, velbloudy i pumu.
Navštívili jsme také „Ekocentrum“ s terarijními živočichy, ale nejvíce se nám líbili malí králíčci, lemuři, surikaty a papoušci.
Prostředí celé zoo nám poskytlo možnost volně se proběhnout a ještě navíc zažít něco hezkého.

Kunětická hora

Ve středu 20. září 2017 bylo v mnoha třídách před půl devátou živo – oblékali jsme se na cestu ke Kunětické hoře. Jelo 14 tříd- speciální, autistické, základní a praktická škola -se svými vyučujícími, a proto pro nás přijely dva velké autobusy. Cesta úzkou silnicí uběhla bez komplikací, na parkovišti pod hradem jsme se rozdělili do dvou skupin. Někteří šli do lesa hledat perníkovou chaloupku a druzí obdivovali  stoletý hrad. Celý příspěvek

Fotbalový trénink

Fotbal je hra všem dobře známá, na speciálních školách máme koneckonců ve své kategorii úspěšný tým v malé kopané, a také ve městě Hradci Králové je tradice ligových soutěží velmi dlouhá, ale :  na vlastní zápasy „A“ týmu chodí z našich žáků jen několik nadšenců s rodiči. Speciální školy existují v tomto městě dlouhá desetiletí – děti jsou u nás kvůli specifickým výukovým obtížím. Několik má i pohybové limity a pohybují se jen na vozíčku.  Jak ukázat zákulisí profesionálního sportu všem?
Na konci minulého školního roku jsme oslovili zástupce týmu FC Hradec Králové s prosbou o návštěvu pro hendikepované děti. Velmi ochotně nám vyšel vstříc pan Milan Šedivý, manažer týmu. Celý příspěvek

Přespolní běh – školní kolo

Dne 11. září 2017 proběhl na naší škole závod v přespolním běhu. Startovali mladší, starší žákyně a žáci, též junioři a jedna juniorka.
V příjemném počasí všichni bez větších problémů překonali trasu, která vede – jako každý rok – podél řeky Labe.  A kteří byli nejlepší? Výborné časy dosáhli bratři Pajakovi z 9. A (pod 10 minut). Dále skvěle zaběhli: Adrian Duna, Michal Ferenc a Matěj Vrána. Z juniorů byl skvělý Denis Ksandr. V dívkách zazářily Klaudie Žigová a Kristýna Samková. Z juniorek Aneta Šimůnková. Několik nejlepších závodníků postoupilo na mistrovství republiky. Gratulujeme, a zároveň oceňujeme i ostatní – prostě všechny ty, kteří se postavili na start a doběhli do cíle!