Archiv pro rubriku: Sportovní akce

Florbalový turnaj 2018 – školní kolo

Hokejka a florbalový míček byly ve středu 10. 1. 2018 hlavními aktéry florbalového turnaje základní školy speciální a praktické školy.
Žáci a studenti se poctivě připravovali na sportovní utkání. Přihlásilo se 8 družstev a soutěž probíhala ve dvou skupinách. Zároveň jsme si vyzkoušeli naše dovednosti v jednotlivcích i družstvu ve florbalových disciplínách slalomu, střelbě na branku, běhu s míčkem a štafetě. V dovednostních disciplínách soutěžilo 7 družstev a 21 jednotlivců.
Skvělou sportovní atmosféru pro všechny soutěžící vytvořili fandící kamarádi, ale i učitelé, asistenti, všichni, kdo se přišli za námi podívat. A bylo se na co dívat, zkušení hráči s promyšlenou taktikou bojovali o body a první místa. Pro jiné to byla hra pro radost a potěšení.
A kdo nakonec zvítězil? Odměnou nám bylo nejen umístění ve hře a disciplínách, ale hlavně radost ze hry a báječně strávené dopoledne s kamarády a přáteli.

MČR v nohejbale

Dne 23.-24.11. 2017 probíhalo v Kadani Mistrovství České republiky v nohejbale. Naše výprava byla v tomto složení: René Morga, Petr Pajak a Daniel Ferenc. První dnem se hrálo tzv. tabulkové umístění a skončili jsme na 4. místě. Druhý den nás čekal semifinálový souboj s favorizovaným týmem Sedlec – Prčice, se kterým jsme prohráli důstojně. O 3. místo jsme si to rozdali s Teplicemi a ukázali jsme naši sílu ve hře. Našim klukům patří jasně zasloužené 3. místo MČR v nohejbale pro rok 2017.
Musím pochválit chlapce taky za vzornou reprezentaci a příklad toho, jak se správně chovat na těchto veřejných sportovních akcí. GRATULUJEME!

 

Pohádkové Tongo

23. listopadu jsme navštívili Tongo a užili si pěkné sportovní dopoledne. Podzimní hrátky v hradeckém Tongu se staly již tradicí naší školy. Děti skákaly na velkých trampolínách, prolézaly strašidelným hradem, hrály fotbal, jezdily na kolech i trojkolkách, nechaly se spolknout obří rybou a některé i zdolaly vrchol sopky. Velký dík opět patří pracovníkům Tonga, hlavně však Vlaďce Peškové, která nám splnila každé naše přání.

Turnaj v sálové kopané

Dne 15.11.2017  se naši žáci zúčastnili tradičního turnaje v sálové kopané v Trutnově. Turnaj probíhal hladce a naši žáci byli jednoznačným vítězem celého turnaje.  bohužel na turnaj se přihlásila pouze tři družstva. Přesto zápasy byly kvalitní a na vysoké hráčské úrovni. Naši školu reprezentovali: Ferenc D. Pajak P. Pajak L. Morga R. Duna A. Kocourek L.

Jubilejní XXV. ročník mistrovství České republiky ve stolním tenisu

Věřte nebo nevěřte, ale v Hradci se uskutečnilo jedno velké jubileum! A to MČR ve stolním tenisu, které ČSMPS, ale i SK Integra a Speciální školy v Hradci Králové pořádali již po dvacátépáté. Panečku, to je let!
Kdo přijel či se přišel podívat – nelitoval. Na MČR se, kromě jedné výjimky, sešli všichni čeští reprezentanti, kteří také v Hradci Králové reprezentovali před 14 dny na Mistrovství světa. A to, že to jsou opravdoví reprezentanti, se ukázalo za stoly a následně i na stupních vítězů. Tam, kde startovali, tam vyhráli! A že se na stupně vítězů nevešli všichni? No to přeci nejde, vyhrát nemohou všichni, a pokud na sebe narazí ve vyřazovacích soutěžích, tak někdo „padnout“ musí. Takový je sport. Celý příspěvek

Mistrovství světa ve stolním tenisu

V Hradci Králové se koná mistrovství světa!  A kdo ho organizuje? No přeci náš Sportovní klub Integra, který má dlouholeté zkušenosti s organizováním mistrovství republiky v tomto krásném a hbitém sportu a také z organizování mistrovství Evropy.
Toto INAS Mistrovství světa 2017 ve stolním tenisu je určeno pro nejlepší hráče z celého světa, kteří chodí do speciálních škol z celého světa. Zároveň je kvalifikací na Global Games 2019, které jsou nejvýznamnější soutěží pro tuto kategorii. Je nejen sportovním, ale i společenským setkáním sportovců mluvících různou řečí.
Bude se účastnit 14 zemí:
Česká republika, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Hong Kong, Chile, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Thajsko, Turecko.
SK INTEGRA Hradec Králové jako člen ČSMPS realizuje poslání a cíle ČSMPS na území Královéhradeckého kraje a organizuje sportovní aktivity žáků, studentů, klientů či absolventů speciálních škol.
Součástí reprezentace České republiky na tomto mistrovství světa jsou dokonce i naši dlouholetí členové SK Integra a hráči: Jana Feixová, Filip Zahálka a Denis Ksandr. K tomuto úspěchu jim gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí!!!
A také doufáme, že se na ně přijdete podívat, zafandíte a pomůžete jim k úspěchu!
pozvánka

MČR v závodech horských kol 2017

Srub – to je dřevěná roubená stavba. A tak když naši reprezentanti Lukáš a Roman Koneční s Markem Petružálkem odjížděli 13. 10. 2017 do Srubů na závody, tak si leckdo mohl myslet, že se jednou někam z pátku na sobotu vyspat. Ale to nebyla samozřejmě pravda! Kluci sice se svým trenérem Pavlem Svobodou odjeli, ale ne do srubu, nýbrž do vesničky, která se jmenuje Sruby a nachází se blízko města Choceň. A tam se již popáté konalo Mistrovství České republiky v cyklistice horských kol. Kluci odjížděli z Hradce s vědomím, že mají natrénováno, znají svoje kola a zásady taktiky. V pátek jsme vyrazili od školy na učiliště do Chroustovic, kde jsme se ubytovali a dobře najedli. To byla výborná příprava na závod. Mimochodem – mnoho Vašich spolužáků zde v minulosti na učilišti studovalo. Celý příspěvek

Regionální kolo ve stolním tenise

11. října 2017 se konal již 17. ročník regionálního přeboru východních Čech ve stolním tenisu.
Tak tohle je paráda! Letos byl rekordní počet 102 účastníků, skvělé obsazení!
Při podrobném pohledu na počty účastníků se ale potvrzuje trend, o kterém dlouho víme. Je to důsledek reorganizace školství, klesajícího počtu žáků v základních školách. Proto také žákovské kategorie byly početně opět slabší a to natolik, že je otázkou, zda se vůbec ve školách sportuje. A také, zda je vůbec s kým?! Celý příspěvek

Národní hry v plavání Plzeň

Ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2017 se v Plzni konaly Národní hry v plavání. V pátek ráno se naši plavci, Verča Lukešová, Adam Louman, Matěj Kulič, Petr Šejvl a Janík Novák sešli na nádraží a vydali se na dlouhou cestu až do Plzně, kde je čekaly třídenní závody. Odpoledne pak proběhlo slavnostní zahájení, kde Verunka složila slib za všechny sportovce. Také si všichni nechali změřit svou tělesnou zdatnost a po večeři jsme se vydali tramvají na ubytovnu.
V sobotu po snídani proběhly rozplavby všech disciplín a podle výsledků byli závodníci rozděleni do finálových skupin a po obědě se už bojovalo o medaile a kvalifikaci na světovou speciální olympiádu pořádanou v březnu 2019 v Abú Dhabí. Celý příspěvek

Malá kopaná

Dne 27.9.2017 se žáci II. stupně zúčastnili tradičního turnaje v malé kopané  v Novém Bydžově. Turnaj se odehrával v areálu školy na travnatém hřišti. Účast turnaje byla o třech týmech, a proto se hrálo dvoukolově. Bohužel kluci zapomínali bránit a tak jsme celkově skončili na druhém místě.
Školu reprezentovali P.Pajak, M. Vrána, L. Kocourek, N. Šmatár, V. Kubeník, D. Ferenc.