Archiv pro rubriku: Sportovní akce

Fotbalový trénink

Fotbal je hra všem dobře známá, na speciálních školách máme koneckonců ve své kategorii úspěšný tým v malé kopané, a také ve městě Hradci Králové je tradice ligových soutěží velmi dlouhá, ale :  na vlastní zápasy „A“ týmu chodí z našich žáků jen několik nadšenců s rodiči. Speciální školy existují v tomto městě dlouhá desetiletí – děti jsou u nás kvůli specifickým výukovým obtížím. Několik má i pohybové limity a pohybují se jen na vozíčku.  Jak ukázat zákulisí profesionálního sportu všem?
Na konci minulého školního roku jsme oslovili zástupce týmu FC Hradec Králové s prosbou o návštěvu pro hendikepované děti. Velmi ochotně nám vyšel vstříc pan Milan Šedivý, manažer týmu. Celý příspěvek

Přespolní běh – školní kolo

Dne 11. září 2017 proběhl na naší škole závod v přespolním běhu. Startovali mladší, starší žákyně a žáci, též junioři a jedna juniorka.
V příjemném počasí všichni bez větších problémů překonali trasu, která vede – jako každý rok – podél řeky Labe.  A kteří byli nejlepší? Výborné časy dosáhli bratři Pajakovi z 9. A (pod 10 minut). Dále skvěle zaběhli: Adrian Duna, Michal Ferenc a Matěj Vrána. Z juniorů byl skvělý Denis Ksandr. V dívkách zazářily Klaudie Žigová a Kristýna Samková. Z juniorek Aneta Šimůnková. Několik nejlepších závodníků postoupilo na mistrovství republiky. Gratulujeme, a zároveň oceňujeme i ostatní – prostě všechny ty, kteří se postavili na start a doběhli do cíle!

Speciální olympiáda

V úterý 13. 6. 2017 se v atriu naší školy za krásného počasí uskutečnila letní olympiáda. Zúčastnili se nejen žáci ze speciálních a autistických tříd, ale také ze střední školy praktické.
Žáci si mohli porovnat síly ve dvanácti disciplínách. A to jak atletické disciplíny, tak třeba v hodu na koš nebo pro zdatné – překážková dráha. V naší škole hrajeme i boccu a jsme v ní velmi dobří. I tento sport si mohli žáci vyzkoušet. Olympiádu zahájil pan ředitel a za krásného počasí jsme si užili ve škole super sportovní den. Děkujeme za účast a Všem, kteří se podíleli na její organizaci. Děkujeme a hezké prázdniny.

                                                                                  

Cyklistika mistrovství ČR 2017

Dne 13. a 14. června 2017 se konalo již 20. mistrovství ČR v cyklistice na oválu kolem Račického plavebního kanálu. Závody se konaly tradičně za krásného počasí a v báječné atmosféře. Naši sportovci dosáhli velice pěkných výsledků. Pajak Lukáš získal 3. místo v silničním závodě. Ferencová Denisa 1. místo v silničním závodě. Šimůnková Aneta 1. místo v silničním závodě a 2. místo v časovce. Feixová Jana 3. místo v silničním závodě i v časovce jednotlivců. Jan Čonka z Chlumce nad Cidlinou 3. místo v časovce jednotlivců a Ester Hájková 3. místo v silničním závodě. Všem účastníkům za vzornou reprezentaci děkujeme.

 výsledky silniční závody           výsledky časovka jednotlivců  

Mladý zdravotník

Mladý zdravotník – Úpice

Dne 25. 5. 2017 se tříčlenná hlídka tvořená dvěma deváťáky Kolomanem Gáborem a Patrikem Bogolem a jedním šesťákem Samuelem Ferencem zúčastnila Krajského kola soutěže Mladý zdravotník. Chlapci prokázali značné teoretické i praktické znalosti. V konkurenci 17- ti družstev skončili na 10. místě.

Cyklistika školní kolo 2017

Dne 23. května se uskutečnilo školní kolo cyklistických závodů. Závodů se zúčastnilo celkem 51 závodníků v 7 kategoriích. Zúčastnili se i závodníci z Chlumce nad Cidlinou. Závodilo se v kategorii A s délkou trati 5 km a v kategorii B s délkou trati 2,5 km. Závodníci za pěkného počasí dosahovali velmi dobrých výsledků. Za realizační tým děkuji všem, kteří se na pořádání závodů podíleli. Závodníkům pak za pěkné chování a výsledky.

cyklistika 2017 výsledky

Malá kopaná mistrovství ČR

Výsledková listina MČR malá kopaná

Po necelém roce se v Hradci Králové ve dnech 18. – 19.5.2017 uskutečnil 17. ročník v malé kopané žáků. Pořadatelem byla Integra HK při Speciálních školách v Hradci Králové. Hrálo se na hřišti s umělým travnatým povrchem. Samotný mistrovský turnaj byl zahájen nástupem v 13.00 hodin na hřišti SpZŠ, kde se také poté všechna mužstva utkala o umístění. Pořadatelsko – organizační zajištění akce bylo na dobré úrovni. K pěknému počasí se přidali účastníci akce slušným a sportovním chováním. Celý příspěvek

Hry bez hranic

Hry bez hranic- Nová Paka 16. května 2017

V krásném slunečném ránu vyjížděli žáci z osmi tříd s jejich vyučujícími autobusem do Nové Paky. Konalo se tam tradiční setkání škol a dalších zařízení pro zdravotně postižené děti i dospělé, Hry bez hranic. Celý příspěvek

Malá kopaná krajské finále

Regionální kolo v malé kopané žáků se konalo dne 5. 5. 2017 v Hradci Králové. Pořadatelem byla Integra Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo bylo kvalifikací na MČR v malé kopané žáků. Hrálo se na jednu tabulku systémem každý s každým. Hrálo se 1X12 minut hrubého času. Zápasy rozhodoval jeden delegovaný rozhodčí, což se odrazilo velmi kladně na kvalitě zápasů. Z původně oslovených 10 mužstev pro letošek odřeklo účast 5 družstev z důvodu nedostatku hráčů, nebo nebylo možné zajistit doprovod žáků. Turnaje se tedy účastnilo 5 družstev. Celkem bylo odehráno 10 zápasů. Hodnocení zápasů: výhra – 3 body, remíza – 1 bod, prohra – 0 bodů. Hodnocení pořadí: počet bodů, vzájemný zápas, skóre, penalty. Turnaj byl odehrán za pěkného počasí na školním hřišti s umělou trávou. Během zápasů a trvání turnaje nedošlo k protestům, hrubým faulům hráčů. Během turnaje nedošlo ke zraněním.Turnaje se účastnilo 34 hráčů z 5 družstev:                 
SK Integra Hradec Králové, SK Integra Chlumec nad Cidlinou, LOKO Trutnov, SK Integra Pardubice, SK Integra Nový Bydžov. (Hráčů 34, trenérů 6, rozhodčí 1, pořadatelů 1)
Na MČR v malé kopané žáků budou hrát Hradec Králové a Nový Bydžov.
Výsledky malé kopané

Plavání MČR

MČR v plavání – Liberec 2017
V pátek, 28.4.2017 jsme vyjeli do města pod Ještědem na Mistrovství ČR v plavání. Po obědě jsme se vydali k bazénu, rychlé rozplavání a pak už první disciplína – 100m prsa, kde nás zastupoval Lukáš Konečný. Lukáš zaplaval výborně v osobním rekordu a skončil jen těsně pod stupni vítězů, stejně jako Aneta Šimůnková.    3. místo ve stejné disciplíně získal Filip Ježek. V dalším závodě, 50m VZ, nastoupili téměř všichni naši plavci a ve velké konkurenci se podařilo získat Jitce Pražákové a Filipu Zahálkovi 2. místo a Filipu Ježkovi 3. místo. Lukáš Konečný vytvořil další osobní rekord a skončil těsně za čtvrtým Markem Petružálkem. I na 50m prsa si Lukáš zaplaval osobák a byl čtvrtý před svým bratrem Romanem. Ve své kategorii si z této disciplíny přivezl Filip Ježek stříbro. Další medaili, tentokrát bronzovou, vybojovala Aneta Šimůnková za 50m znak. V pátek se plavalo ještě 200m VZ, kde se v silné konkurenci jen těsně nepodařilo dosáhnout Filipu Zahálkovi na medaili, a skončil čtvrtý. Celý příspěvek