Archiv pro rubriku: Sportovní akce

Jarní turnaj ve stolním tenise

Dne 11. 4. 2018 jsme se zúčastnili Jarního turnaje ve stolním tenise v Novém Bydžově. Pořadatelem byl Domov sociálních služeb Skřivany. Všichni sportovci se vzorně chovali a bojovali do posledního míčku. Celkově lze hodnotit  turnaj za  zdařilý a úspěšný.

 

 

Celý příspěvek

Školní laťka 2018

Po loňském jubilejním 15. ročníku školní laťky jsme se ve středu 28. března opět sešli, abychom v této krásné a tradiční soutěži pokračovali. A to těsně před velikonocemi. Oproti loňskému ročníku nás potěšilo, že bylo víc statečných dívek, které nám svoje umění předvedly. A bylo to opravdu umění – všechna děvčata, která skákala, nás překvapila skvělým stylem a svojí šikovností. 
Školní laťka je přebor školy ve skoku vysokém, krásné sportovní atletické disciplíně.
Letos se školní laťka uskutečnila ve 2 kolech – v prvním soutěžila základní škola praktická, v kole druhém speciální škola.
Co bylo nejhezčí? Atmosféra a nádherné souboje a výkony nad laťkou. A proto to děláme!
Výsledky

Regionální kolo v plavání 2018

Středa 21. 3. 2018! A zase Chrudim! Tento tradiční organizátor regionálního přeboru v plavání si na nás vzpomněl. Naše výprava byla tradičně nejpočetnější a tomu odpovídaly i úspěchy. Je jasné, že tyto závody jsou báječnou příležitostí si ověřit výkonnost a také se pokusit získat nominaci na mistrovství České republiky, které bude opět v Liberci.
Z chrudimského bazénu jsme vylovili i celkem 25 medailí, z toho 8 zlatých a 11 stříbrných a 6 bronzových   – byla to sklizeň, už jsme ty medaile a diplomy neměli kam dávat!!!
Zde předkládáme naše medailové úspěchy

Celý příspěvek

RK VČ ve florbale žáků

Východočeské regionální kolo ve florbale žáků se konalo dne 2.3.2018 v Hradci Králové. Pořadatelem byla Integra Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo  bylo kvalifikací na MČR ve florbale žáků.
Turnaje se účastnilo 5 družstev, která hrála v jedné skupině systémem „každý s každým“. Zápas trval 1x 10 minut hrubého času a rozhodoval je profesionální rozhodčí, což se odrazilo velmi kladně na kvalitě zápasů. Celkem bylo odehráno 10 zápasů.
Účast družstev ovlivnila nemocnost na školách, ale přesto byl turnaj odehrán v hojném počtu. Turnaje se tak účastnilo 40 hráčů z pěti družstev: SK Integra Trutnov, SK Integra Hradec Králové, SK Integra Chlumec nad Cidlinou, SK Integra Pardubice a Skuteč.

Konečné pořadí:

  1. SK Integra Hradec Králové
  2. SK Integra Chlumec nad Cidlinou
  3. SK Integra Pardubice
  4. Skuteč
  5. SK Integra Trutnov

Školní kolo v plavání 2018

V úterý 6. 2. 2018 se uskutečnilo tradiční školní kolo v plavání. Sešlo se 15 plavců v pěti kategoriích, kteří soutěžili ve třech stylech. Plavalo se 50m prsa, 50m kraul a 50m znak. Všichni závodníci se velice snažili a podávali velmi dobré výsledky. Většina členů plaveckého kroužku si zlepšila své nejlepší časy. Někteří z těchto plavců budou školu reprezentovat na regionálním kole v Chrudimi.
Všichni zúčastnění žáci si zaslouží velkou pochvalu, nejen za předvedené výkony, ale i za skvělé sportovní chování po celou dobu trvání závodů. Titul nejvšestrannější plavec školy letos vybojoval Lukáš Konečný.

Výsledky

MČR v basketbalu

31. ledna 2018 se v naší tělocvičně uskutečnilo MČR v košíkové žáků, kterého se účastnilo pět družstev. Náš tým deváťáků ve složení Lukáš Pajak, Lukáš Jahelka a Matěj Vrána nebyl z nejsilnějších a to i díky tomu, že Petr Pajak, který měl původně hrát, nenastoupil. Nakonec chlapci podlehli všem ostatním týmům a skončili na posledním 5. místě.

MČR v lyžování

Tak po mnoha, mnoha letech, asi lyžování definitivně opustilo tradiční Horní Malou  Úpu, kde se podmínky zhoršily na neúnosnou míru – problémy s ubytováním a jeho cenou, jedna jediná běžecká trať bez alternativ (privatizace pozemků). A tak, po loňském úspěšném Jablonci n/N jsme se přesunuli skoro do nížin – k Vrchlabí.
A alespoň letos to vypadalo na dobrou volbu. Velmi kvalitní ubytování s dobrou stravou a opravdu příjemným prostředím a tratě – 50 metrů od hotelu. Je ale třeba přiznat, že jsme je nemohli využít, protože se Svatý Petr opět jaksi zmýlil a poslal na nás oblevu, která nám sníh z tratí odplavila. Škoda. Ale byla od počátku připravena další alternativa a to profesionálně upravované tratě v běžeckém areálu ve Vrchlabí, který splňuje opravdu ty nejvyšší nároky. Tratě skvostně upraveny, přehledný areál. Zkrátka – dobrá volba.  Celý příspěvek

Lyžování v Orlických horách

Jeli jsme 26. ledna 2018. Vyjeli jsme něco po osmé hodině ráno. Jeli jsme velkým školním autem. Jela třída 6. A od pana učitele Záleského. Také jeli spolužáci Tereza Nováková, Romana Kačmariková, Tatiana Korchevskaya a Jakub Drahušynec. A ještě jeli z osmé třídy kluci Koneční a Marek Petružálek. Moc se nám to líbilo, kluci z osmé třídy si dali objízdnou trasu po Orlických horách, protože trénovali na závody. S námi ostatními jezdil pan učitel. Bylo tam hezké počasí a hodně sněhu. Ujeli jsme asi 1,5 km. Na běžkách jsme byli dvě hodiny, potom jsme se šli nasvačit do auta. U sjezdovek jsme si koupili něco dobrého a pak jsme jeli domů. (napsala Tereza Nováková (6. A)

Jaroměřská hokejka 2018

7.ročník florbalového turnaje v Jaroměři,  se konal 25.1.2018 za účastí našich žáků. Turnaje se zúčastnilo 9 škol a hrálo se systémem každý s každým. Naše škola měla dvě družstva – Speciální škola a Praktická škola. Nakonec jsme obsadili  8.místo(ZŠS) a 2.místo (PRŠ). V rámci turnaje si žáci mohli vyzkoušet dovednostní disciplíny jako je střelba na branku a člunkový běh. Naši sportovní reprezentanti si zaslouží velkou pochvalu!!!
Školu reprezentovali :
ZŠSDan Vít, Tomáš Dubský, Veronika Lukešová, Adam Louman, Lukáš Rozdolský, Tadeáš Urban.
PRŠ– Aneta Šimůnková, Matěj Jirsa, Filip Zahálka, Tomáš Gábor, Denis Ksandr, Jana Feixová.

Florbalový turnaj 2018 – školní kolo

Hokejka a florbalový míček byly ve středu 10. 1. 2018 hlavními aktéry florbalového turnaje základní školy speciální a praktické školy.
Žáci a studenti se poctivě připravovali na sportovní utkání. Přihlásilo se 8 družstev a soutěž probíhala ve dvou skupinách. Zároveň jsme si vyzkoušeli naše dovednosti v jednotlivcích i družstvu ve florbalových disciplínách slalomu, střelbě na branku, běhu s míčkem a štafetě. V dovednostních disciplínách soutěžilo 7 družstev a 21 jednotlivců.
Skvělou sportovní atmosféru pro všechny soutěžící vytvořili fandící kamarádi, ale i učitelé, asistenti, všichni, kdo se přišli za námi podívat. A bylo se na co dívat, zkušení hráči s promyšlenou taktikou bojovali o body a první místa. Pro jiné to byla hra pro radost a potěšení.
A kdo nakonec zvítězil? Odměnou nám bylo nejen umístění ve hře a disciplínách, ale hlavně radost ze hry a báječně strávené dopoledne s kamarády a přáteli.