Archiv pro rubriku: Sportovní akce

MČR v silniční cyklistice 2018

Tak po roce nás zase uvítaly Račice, vesnička se slavným vodáckým kanálem. Ten nás ale, když jsme 12. 6. 2018 s nervozitou usedali do mikrobusu plného kol, nezajímal. Protože naše repre výprava ve složení: Lukáš a Roman Koneční, Jana Feixová, Aneta Šimůnková, Rosťa Středa a Marek Petružálek jela za jiným cílem! A tím byl 21. ročník Mistrovství České republiky v cyklistice ve dnech 12. – 13. června 2018.

Celý příspěvek

Školní kolo v cyklistice 2018

Tak se na to podívejme!  Co více jsme si mohli přát, když jsme se připravovali na školní kolo v cyklistice? Shlédněte přiloženou fotku a čtěte, co se stalo 11. 6. 2018 v hradeckých lesích. To se konala naše tradiční akce na tratích a v prostředí, které by nám mohl kdekdo z republiky závidět. A počasí? Co lepšího si přát? Letní den, dopoledne, bezvětří – zkrátka náááááádhera. Pro mne byly největší radostí nejenom podmínky mistrovství, ale i vysoký počet přihlášených šikovných cyklistů, kteří se utkali v několika kategoriích podle toho, kolik je jim let a také dle toho, do jakých tříd chodí. Doprava na místo startu a zpět fungovala skvěle, skvělé byly i výkony závodníků.

Celý příspěvek

Nová Paka Hry bez hranic 2018

Ve středu 23. května 2018 na parkovišti u jídelny už před osmou hodinou čekal autobus, který odvezl účastníky Her bez hranic do Nové Paky.
Cesta proběhla klidně, bez velkých dopravních kolon, a tak už v devět hodin nás pracovníci místní organizace Život bez bariér, z.ú., vítali na ploše u rekonstruované budovy kláštera. Těšili jsme se na krásné prostředí místní zahrady, ale počasí si s námi všemi chtělo také hrát, a spustilo krásný vytrvalý déšť.
Celý příspěvek

MČR malá kopaná

Tradiční domácí 18. ročník  MČR v malé kopané se konalo 17.-18.5. 2018 v prostorách naší školy. Turnaje se zúčastnilo 6 mužstev a hrálo se ve dvou skupinách. Náš tým skončil druhý ve skupině a v semifinále jsme prohráli s Roudnicí. O třetí místo jsme hráli s Prahou 4 a po bojovném utkání jsme uhráli bronzovou medaili. GRATULUJEME!
Za školu reprezentovali (3.místo): Vojtěch Kubeník, Nikolas Šmatár, Daniel Ferenc, Lukáš Pajak, Petr Pajak a Matěj Vrána.
Za Chlumec nad Cidlinou (5.místo): Čonka, Kocourek, Nikolas Ferenc, Horváth, Duna.

Atletický čtyřboj

Na Okresní kolo v lehkoatletickém čtyřboji odjelo 10. května 2018 do Chlumce nad Cidlinou naše družstvo ve složení Petr Pajak, Lukáš Pajak, Michal Ferenc, Verona s Natálou Ferencovi a Klaudie Žigová. V konkurenci neměly naše ještě mladé dívky moc šancí a umístily se v druhé polovině závodního pole. Na čtvrté místo se probojovala pouze Natála Ferencová. Kategorii chlapců naprosto ovládli Petr a Lukáš Pajakovi, kteří se umístili na 1. a 2. místě a tím pádem postupují oba do Krajského kola čtyřboje. Michal Ferenc skončil na 7. místě.

Z Krajského kola pak postoupil do Národního finále v Karlových Varech Lukáš Pajak. Držte mu palce.

RK malá kopaná

Regionální kolo v malé kopané žáků se konalo dne 4. 5. 2018 v Hradci Králové. Pořadatelem byla Integra Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo bylo kvalifikací na MČR v malé kopané žáků.
Hrálo se na jednu tabulku systémem každý s každým. Hrálo se 2×8 minut hrubého času. Zápasy rozhodoval jeden delegovaný rozhodčí, což se odrazilo velmi kladně na kvalitě zápasů.  Z původně oslovených 10 mužstev pro letošek odřeklo účast 6 družstev z důvodu nedostatku hráčů, nebo nebylo možné zajistit doprovod žáků. V den konání turnaje se ještě odhlásilo jedno mužstvo. Turnaje se zúčastnila 3 družstva. Turnaj byl odehrán za pěkného počasí na školním hřišti s umělou trávou. Během trvání turnaje nedošlo k žádným protestům a hrubým faulům hráčů.
Na MČR v malé kopané žáků budou hrát Hradec Králové a Chlumec nad Cidlinou (po dohodě s Pardubicemi- nedostatek hráčů).

Výsledky

MČR plavání

Ve dnech 28. – 29. dubna se v Liberci tradičně uskutečnil XXVIII. ročník MČR v plavání. Do města pod Ještědem se sjelo 96 závodníků. Soutěžilo se v kategoriích: žáci, žákyně (mladší, starší), junioři, juniorky, muži, ženy A x B. Ubytování, oběd a večeře v den příjezdu a snídaně byla zabezpečena v DM Zeyerova ul., Liberec. Ostatní stravování v restauraci Tobogán v blízkosti bazénu. Soutěžilo se v disciplínách 50 m prsa, znak, volný způsob, 100 m prsa, znak, volný způsob, 200 m prsa a volný způsob, 4×50 m volný způsob. Závod probíhal v klidném, pohodovém prostředí.
Všichni naši reprezentanti zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony i za výbornou kázeň. Za odměnu jsme v sobotu odpoledne vyrazili za bílými tygry do místní ZOO.

Výsledky

Přespolní běh

Jako každý rok se konalo 27. dubna 2018 krajské kolo v přespolním běhu v Chlumci nad Cidlinou. Z naší školy se ho účastnila děvčata Ferencova z pátého ročníku, Romana Kačmariková z šestého ročníku a Petr Pajak z deváté třídy. Verona s Natálou Ferencovi obsadily krásné 2. a 3. místo. Romana skončila na 7. místě a Žaneta Ferencová na 8. místě. V kategorii chlapců se Petr Pajak umístil na 3. místě.

Liga škol 4-2018

ŠOK – Školní Orientační Klub –  dne 18. dubna 2018

S příchodem jara přicházejí i závody v orientačním běhu. Dubnový závod se uskutečnil v blízkosti Slezské plovárny Orlice v krásném dnu. Z 65 závodníků si nejlépe vedl Lukáš Kocourek, potom Marek Petružálek, Roman Konečný, Lukáš Konečný a Michal Polák. První dva jmenovaní svými výsledky získali pro školu 19 bodů, takže jsme z 21 škol na pěkném 17. místě. Následné závody se konají v květnu, máte-li zájem, přihlaste se!

Jarní turnaj ve stolním tenise

Dne 11. 4. 2018 jsme se zúčastnili Jarního turnaje ve stolním tenise v Novém Bydžově. Pořadatelem byl Domov sociálních služeb Skřivany. Všichni sportovci se vzorně chovali a bojovali do posledního míčku. Celkově lze hodnotit  turnaj za  zdařilý a úspěšný.

 

 

Celý příspěvek