Archiv pro rubriku: Sportovní akce

Mistrovství světa ve stolním tenisu

V Hradci Králové se koná mistrovství světa!  A kdo ho organizuje? No přeci náš Sportovní klub Integra, který má dlouholeté zkušenosti s organizováním mistrovství republiky v tomto krásném a hbitém sportu a také z organizování mistrovství Evropy.
Toto INAS Mistrovství světa 2017 ve stolním tenisu je určeno pro nejlepší hráče z celého světa, kteří chodí do speciálních škol z celého světa. Zároveň je kvalifikací na Global Games 2019, které jsou nejvýznamnější soutěží pro tuto kategorii. Je nejen sportovním, ale i společenským setkáním sportovců mluvících různou řečí.
Bude se účastnit 14 zemí:
Česká republika, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Hong Kong, Chile, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Thajsko, Turecko.
SK INTEGRA Hradec Králové jako člen ČSMPS realizuje poslání a cíle ČSMPS na území Královéhradeckého kraje a organizuje sportovní aktivity žáků, studentů, klientů či absolventů speciálních škol.
Součástí reprezentace České republiky na tomto mistrovství světa jsou dokonce i naši dlouholetí členové SK Integra a hráči: Jana Feixová, Filip Zahálka a Denis Ksandr. K tomuto úspěchu jim gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí!!!
A také doufáme, že se na ně přijdete podívat, zafandíte a pomůžete jim k úspěchu!
pozvánka

MČR v závodech horských kol 2017

Srub – to je dřevěná roubená stavba. A tak když naši reprezentanti Lukáš a Roman Koneční s Markem Petružálkem odjížděli 13. 10. 2017 do Srubů na závody, tak si leckdo mohl myslet, že se jednou někam z pátku na sobotu vyspat. Ale to nebyla samozřejmě pravda! Kluci sice se svým trenérem Pavlem Svobodou odjeli, ale ne do srubu, nýbrž do vesničky, která se jmenuje Sruby a nachází se blízko města Choceň. A tam se již popáté konalo Mistrovství České republiky v cyklistice horských kol. Kluci odjížděli z Hradce s vědomím, že mají natrénováno, znají svoje kola a zásady taktiky. V pátek jsme vyrazili od školy na učiliště do Chroustovic, kde jsme se ubytovali a dobře najedli. To byla výborná příprava na závod. Mimochodem – mnoho Vašich spolužáků zde v minulosti na učilišti studovalo. Celý příspěvek

Regionální kolo ve stolním tenise

11. října 2017 se konal již 17. ročník regionálního přeboru východních Čech ve stolním tenisu.
Tak tohle je paráda! Letos byl rekordní počet 102 účastníků, skvělé obsazení!
Při podrobném pohledu na počty účastníků se ale potvrzuje trend, o kterém dlouho víme. Je to důsledek reorganizace školství, klesajícího počtu žáků v základních školách. Proto také žákovské kategorie byly početně opět slabší a to natolik, že je otázkou, zda se vůbec ve školách sportuje. A také, zda je vůbec s kým?! Celý příspěvek

Národní hry v plavání Plzeň

Ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2017 se v Plzni konaly Národní hry v plavání. V pátek ráno se naši plavci, Verča Lukešová, Adam Louman, Matěj Kulič, Petr Šejvl a Janík Novák sešli na nádraží a vydali se na dlouhou cestu až do Plzně, kde je čekaly třídenní závody. Odpoledne pak proběhlo slavnostní zahájení, kde Verunka složila slib za všechny sportovce. Také si všichni nechali změřit svou tělesnou zdatnost a po večeři jsme se vydali tramvají na ubytovnu.
V sobotu po snídani proběhly rozplavby všech disciplín a podle výsledků byli závodníci rozděleni do finálových skupin a po obědě se už bojovalo o medaile a kvalifikaci na světovou speciální olympiádu pořádanou v březnu 2019 v Abú Dhabí. Celý příspěvek

Malá kopaná

Dne 27.9.2017 se žáci II. stupně zúčastnili tradičního turnaje v malé kopané  v Novém Bydžově. Turnaj se odehrával v areálu školy na travnatém hřišti. Účast turnaje byla o třech týmech, a proto se hrálo dvoukolově. Bohužel kluci zapomínali bránit a tak jsme celkově skončili na druhém místě.
Školu reprezentovali P.Pajak, M. Vrána, L. Kocourek, N. Šmatár, V. Kubeník, D. Ferenc.

MČR v přespolním běhu

MČR v přespolním běhu konané v Jablonci nad Nisou -Břízky dne 21. – 22. 9. 2017.
Na přespolním běhu počasí přálo a díky tomu si naši sportovci odváží úspěch z mistroství České republiky. Ostatní závodníci se snažili uspět, ale na medailovou pozici to nestačilo. Příští rok se zas o to pokusí znovu. Celkem se zúčastnilo kolem 40 závodníku z celé České republiky
Celkově jsme obsadili 2x 2. místo a  1.místo ( Michal Ferenc  2x 2.místo – 1500m, 3000m a Kateřina Samková 1. místo 1000m.).
Účastníci přespolního běhu: Pajak  Petr, Žigová Klaudie, Samková Kristýna a Ferenc Michal

MČR v přespolním běhu_220917-výsledky     MČR_PB_210917_výsledky

 

Přechod hor

Na konci září se konal tradiční přechod hor zorganizovaný ČSMPS. Tentokrát jsme byli ubytováni přímo na Jizerce v Jizerských horách. Ač nám počasí příliš nepřálo, ušli jsme s partou z naší školy osm kilometrů po blátivých stezkách až k Pašeráckým kamenům. Druhý den bylo počasí o něco lepší a tak jsme se vydali až na jeden z vrcholů Jizerských hor, horu Jizera. Škoda, že se zrovna při výstupu udělala taková mlha a nebylo vidět do kraje. Celkově padlo druhý den krásných 25 kilometrů. Třetí den jsme ještě před odjezdem domů navštívili sklárnu v nedalekém Harrachově. Děti tak měly možnost vidět výrobu ručně foukaného skla, které se vyváží do celého světa.

Fotbalový trénink

Fotbal je hra všem dobře známá, na speciálních školách máme koneckonců ve své kategorii úspěšný tým v malé kopané, a také ve městě Hradci Králové je tradice ligových soutěží velmi dlouhá, ale :  na vlastní zápasy „A“ týmu chodí z našich žáků jen několik nadšenců s rodiči. Speciální školy existují v tomto městě dlouhá desetiletí – děti jsou u nás kvůli specifickým výukovým obtížím. Několik má i pohybové limity a pohybují se jen na vozíčku.  Jak ukázat zákulisí profesionálního sportu všem?
Na konci minulého školního roku jsme oslovili zástupce týmu FC Hradec Králové s prosbou o návštěvu pro hendikepované děti. Velmi ochotně nám vyšel vstříc pan Milan Šedivý, manažer týmu. Celý příspěvek

Přespolní běh – školní kolo

Dne 11. září 2017 proběhl na naší škole závod v přespolním běhu. Startovali mladší, starší žákyně a žáci, též junioři a jedna juniorka.
V příjemném počasí všichni bez větších problémů překonali trasu, která vede – jako každý rok – podél řeky Labe.  A kteří byli nejlepší? Výborné časy dosáhli bratři Pajakovi z 9. A (pod 10 minut). Dále skvěle zaběhli: Adrian Duna, Michal Ferenc a Matěj Vrána. Z juniorů byl skvělý Denis Ksandr. V dívkách zazářily Klaudie Žigová a Kristýna Samková. Z juniorek Aneta Šimůnková. Několik nejlepších závodníků postoupilo na mistrovství republiky. Gratulujeme, a zároveň oceňujeme i ostatní – prostě všechny ty, kteří se postavili na start a doběhli do cíle!

Speciální olympiáda

V úterý 13. 6. 2017 se v atriu naší školy za krásného počasí uskutečnila letní olympiáda. Zúčastnili se nejen žáci ze speciálních a autistických tříd, ale také ze střední školy praktické.
Žáci si mohli porovnat síly ve dvanácti disciplínách. A to jak atletické disciplíny, tak třeba v hodu na koš nebo pro zdatné – překážková dráha. V naší škole hrajeme i boccu a jsme v ní velmi dobří. I tento sport si mohli žáci vyzkoušet. Olympiádu zahájil pan ředitel a za krásného počasí jsme si užili ve škole super sportovní den. Děkujeme za účast a Všem, kteří se podíleli na její organizaci. Děkujeme a hezké prázdniny.