Archiv pro rubriku: Kulturní akce

Školní výlet S3

Dne 29. 6. se uskutečnil výlet třídy základní školy speciální na zámek do Častolovic. Častolovice nabízí jak prohlídku zámku, krásný park a zoo koutek se zvířátky. Počasí nám celkem přálo, a tak jsme si užili krásné dopoledne.

Výtvarná soutěž Oblastní charity HK

Děti z několika tříd speciální školy se zúčastnily 7. ročníku výtvarné soutěže. Různými technikami vytvořily překrásné výkresy na téma tolerance, přátelství, odvaha-aneb můj život s kamarády. Tuto soutěž vyhodnotí odborná porota jmenovaná pořadatelem. Z oceněných a dalších vybraných prací bude utvořena výstavní kolekce, kterou si příchozí mohou prohlédnout v prostorách budovy Krajského úřadu Královéhradeckého Kraje v Hradci Králové. Celý příspěvek

Výlet do ZOO Stěžery

Ve dnech 9. 6. a 19. 6. si vyjely třídy A3 a 1. až 4. třída na výlet do soukromé ZOO Stěžery. Do Stěžer jsme jeli od školy autobusem č. 16. V ZOO nás hned přivítala malá kozička, která vesele poskakovala u vchodu. Také nám přišla naproti paní majitelka, přivítala nás a ukázala směr prohlídky. Maminky nás vybavily starým pečivem a dobrůtkami pro zvířátka tak jsme spěchali rovnou za nimi. Viděli jsme obří želvy, králíky chlupaté, malinké, obrovské. Morčata, klokana co se válel na sluníčku, velblouda, zebru, lamy, kozy, poníky, dikobrazy. Také puma tu byla, ale ta se schovávala před sluníčkem tak tu jsme bohužel nezahlédli. Dále malé opičky s miminkem, vodní želvičky, spoustu papoušků i velkého papouška Ara. Výlet jsme zakončili dobrým nanukem a vyrazili zpět k autobusu a hurá do školy.  Bylo to moc pěkné opravdu jsme si to užili.

Soutěž v karaoke

Škola hledá superstar –soutěž v karaoke
Dne 16.6 2017 se vyzdobená třída A3 proměnila v hudební studio, kde proběhla soutěž v KARAOKE. Nejlepší a nejodvážnější zpěváci z devíti tříd naší školy porovnávali své hudební dovednosti. S pomocí interaktivní  tabule a mikrofonu  soutěžili o přízeň poroty. Nejvíce překvapil porotu Jan Holý ze třídy S1, který si vybral krásnou píseň od Michala Davida „Každý mě tě lásko závidí “a předvedl skvělý zpěv i intonaci. Druhé místo obsadil Tadeáš Jakub Urban ze třídy A1 a třetí Dominik Vít ze třídy S3 . Z děvčat se na prvním místě umístila Bára Mičudová, druhá Lucie Zaplatílková a krásné třetí místo získala Julie Moravcová. V tanečních kreacích nejvíce vynikl Matěj Volf.  Všem zpěvákům děkujeme za účast a těšíme se na další ročníky.

Dětský den 2017

Letošní den dětí v atriu školy tradičně zajišťovali nejstarší žáci pod vedením pana učitele Záleského. V pátek 2. června se od devíti hodin zaplnily připravené soutěžní plochy soutěžícími dětmi. Vyšlo krásné počasí, děti byly velmi šikovné, a z případného neúspěchu se nikdo do pláče nedal. Výborné byly doplňující disciplíny, jako malování nebo hraní kriketu, a nakonec byla pro odvážné možnost ochlazení pod sprchou. Co víc si přát, když nás doprovázel dětský smích a spokojenost. Děkujeme za přípravu všem osmákům a deváťákům, kteří pomohli zpříjemnit dětský svátek.

Divadlo Slunovrat a Kantoři

Představení „Město, které mám tak rád“, vzniklo tentokrát ve spolupráci s folkovou skupinou Kantoři. Hráči v této kapele pracují v našem regionu jako učitelé – jsme rádi, že jsme navázali spolupráci s umělci z našeho kraje.
Představení je věnováno našemu městu. V písních společně s Kantory putujeme světem, vracíme se z veliké dálky do milovaného města a kraje. Prožíváme první lásky a zamilování, s krajánky navštívíme vesnickou hospůdku a také si zatančíme renesanční tance. Představení končí svatbou, objeví se i pan farář, spousta gratulantů a následuje veselá hostina, kde nechybí pravé svatební koláčky. Největší radost mají poutníčci z toho, že doputují do svého rodného města – do Hradce Králové. Celý příspěvek

Botanická zahrada A3

Dne 22.5 jsme navštívili nedalekou botanickou zahradu. Do zahrady chodíme na procházky často, ale tentokrát tam na nás čekala paní, která nás provedla sbírkovým skleníkem. Viděli jsme spoustu zajímavých kytiček. Některé dokonce známe i z domu, kde je maminky mají v květináčích, ale v mnohem menších velikostech. Viděli jsme také úplně neznámé rostliny. Jedna se jmenovala „Choulostivka“. Když se na ni sáhlo, hned se jí listy stáhly a vypadala jako když uvadla. Paní nás také zavedla do sušárny a archivu bylin. Nakonec jsme si prošli zahradu i venku. Bylo to opravdu moc zajímavé a poučné. Moc jsme si to všichni užili.

Karate-ME

ME v karate – Hradec Králové, zimní stadion 19.-21.5.2017
Od pátku do neděle se na ploše, kde jsme byli v zimní sezóně sledovat hradecké hokejisty, konala jiná sportovní akce. Karatisté z mnoha zemí bojovali na šesti tatami v několika kategoriích o nejlepší umístění. Celý příspěvek

Divadelní festival Náchod

Dne 12. 5. 2017 se kroužek dramatické výchovy zúčastnil VIII. ročníku Hudebně – divadelního festivalu speciálních škol s mezinárodní účastí v Náchodě. Tématem festivalu byla Asie.

S dětmi jsme si připravili vystoupení s názvem Cirkus – Klauni na hudbu Entry of the gladiators. Nejlepší cirkus mají v ASII. Představení se našim dětem povedlo a v konkurenci 11 skupin, získaly krásné ocenění. Vyvrcholením celého festivalu bylo vystoupení Sámera Issy.

Lesní pedagogika

Dne 25.4 2017 se třídy 4. A, 3. B a S2 zúčastnily lesní pedagogiky. Poznávaly stromy, zvířata, lesní plody. Dostaly palety přírodnin, které našly v lese. Na palety vytvořily obrázky a ve škole vytvořily výstavku.  Program se nám velmi líbil, počasí nám přálo a prožili jsme příjemné dopoledne.

Děkujeme lesnici Anetě za realizaci.