Archiv autora: Mgr. Lenka Rybová

Ředitel Mateřské školy, Speciální základní školy a Praktické školy,
Hradec Králové
vyhlašuje 2. kolo přijímacího řízení

pro školní rok 2018/2019 do oborů vzdělání dle RVP:
78-62-C/01 Praktická škola jednoletá
78-62-C/02 Praktická škola dvouletá

Přijímací řízení 2018-19 – vyhlášení 2. kola

Škola v přírodě – Jestřebí hory – 3. den

Slavětínská rozhledna
Škola v přírodě je právě v polovině. Počasí nám zatím přeje, ale dnešní meteorologická předpověď není příznivá. A skutečně! Nad Jestřebí boudou se kupila oblaka a očekávaly se bouřky a déšť. Co si počneme? Co můžeme dělat? A byl tu nápad!
Vytvořili jsme kruh a zavolali jsme k nebi indiánské zaklínadlo, abychom mraky zahnali. Poté jsme se vydali na cestu plnou lučních květů, travin a keřů. Začala se stahovat mračna a v dáli zabouřilo. Vpředu se ozval dětský smutný hlas: „To nám to nepomohlo…“ a vzápětí se ozvala indiánská píseň. Ještě dvakrát zabouřilo, ale marky ustupovaly a my putovali dál na Slavětínskou rozhlednu. Cestou děti nasbíraly různé květiny a rostliny a pod rozhlednou si vytvořily „květinovou paletku“. Někteří už nedočkavě hleděli vzhůru k rozhledně. Celý příspěvek

Škola v přírodě – Jestřebí hory – 2. den

Adršpach
Druhý den, úterý 22. 5.2018.
Brzo ráno nás probudily sluneční paprsky, zpěv ptáků a šumění listů ve větvích stromů. Příjemné probuzení nás naladilo na celodenní výlet a my jsme se se po snídani vydali lesní cestou na vlakovou zastávku. V půli cesty jsme se zastavili u studánky a pozorovali jsme, jak se les probouzí do nového dne.
Cesta vlakem rychle ubíhala a ani jsme se nenadáli a byla zastávka Adršpach – skalní město. Pískovcové skály nás vítaly svou velikostí a majestátností a my už se těšili na jejich prohlídku. Skalní město bylo vybudováno a otevřeno již v 18. století a mezi skalami byly vybudovány stezky, které zpřístupnily nádherná místa turistům. Celý příspěvek

Ke dni maminek

Nepotřebuju slunce, které září,
stačí mi úsměv na tvé tváři.
Jsi jako růže, která kvete,
jsi ta nejlepší maminka na světě!

Dnešní den byl pro maminky plný překvapení. Usměvavé, krásné obličeje maminek shlížely na přicházející maminky . To pro ně připravily a nakreslily jejich děti!
Je druhá květnová neděle, mezinárodní Den matek. Dnes mají svátek mámy, matky, maminky, maminy, máti i pramáti, babičky, prababičky – prostě všechny ženy, které kdy daly život dítěti. Popřejme jim! Jestlipak jste na to nezapomněli? Sice jste už možná vyrostli z dětských let, abyste vyráběli pro mámu přáníčko nebo dárek k svátku. Potěší i sladká pusa!

Ve dnech 30. 4. 2018 a 7. 5. 2018 byly vyhlášeny volné dny ředitelem školy.

Sběr papíru ve dnech 2. – 4. 5. 2018
Letos jinak!
V těchto dnech bude přistaven v ulici Heyrovského u vjezdu do sklepa kontejner.
Kdykoliv můžete přijet a papír do něj odložit /ráno, v poledne,odpoledne/