Archiv autora: Mgr. Lenka Rybová

Školní laťka 2018

Po loňském jubilejním 15. ročníku školní laťky jsme se ve středu 28. března opět sešli, abychom v této krásné a tradiční soutěži pokračovali. A to těsně před velikonocemi. Oproti loňskému ročníku nás potěšilo, že bylo víc statečných dívek, které nám svoje umění předvedly. A bylo to opravdu umění – všechna děvčata, která skákala, nás překvapila skvělým stylem a svojí šikovností. 
Školní laťka je přebor školy ve skoku vysokém, krásné sportovní atletické disciplíně.
Letos se školní laťka uskutečnila ve 2 kolech – v prvním soutěžila základní škola praktická, v kole druhém speciální škola.
Co bylo nejhezčí? Atmosféra a nádherné souboje a výkony nad laťkou. A proto to děláme!
Výsledky

Velikonoční výstava

Velikonoce jsou nejvýznamnějším křesťanským svátkem, oslavou zmrtvýchvstání Ježíše Krista. U Slovanů a Germánů splynuly lidové oslavy Velikonoc s pohanskými slavnostmi jara, které oslavovaly procitnutí přírody ze zimního spánku. Díky tomu do lidových oslav Velikonoc přešly v germánském a slovanském prostoru mnohé původem pohanské zvyky. Vzhledem k časové blízkosti křesťanských Velikonoc a jarní rovnodennosti mají tyto tradice původ v pohanských oslavách příchodu jara.
Také u nás v atriu školy se ve dnech 26. a 27. března konala oslava svátků jara a Velikonoc.  Žáci s paní učitelkami připravili výrobky, obrázky i velikonoční pohoštění, které nám připomněly křesťanský svátek.
Svatý týden neboli Pašijový týden je významné období křesťanského liturgického roku, ve kterém křesťané téměř všech vyznání si připomínají poslední týden Ježíšova pozemského života, jeho smrt na kříži a vzkříšení.
Začíná Květnou nedělí a končí Velikonocemi (nedělí Vzkříšení). Některé dny Svatého týdne jsou označeny zvláštním přívlastkem: Škaredá středa, Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota.

Regionální kolo v plavání 2018

Středa 21. 3. 2018! A zase Chrudim! Tento tradiční organizátor regionálního přeboru v plavání si na nás vzpomněl. Naše výprava byla tradičně nejpočetnější a tomu odpovídaly i úspěchy. Je jasné, že tyto závody jsou báječnou příležitostí si ověřit výkonnost a také se pokusit získat nominaci na mistrovství České republiky, které bude opět v Liberci.
Z chrudimského bazénu jsme vylovili i celkem 25 medailí, z toho 8 zlatých a 11 stříbrných a 6 bronzových   – byla to sklizeň, už jsme ty medaile a diplomy neměli kam dávat!!!
Zde předkládáme naše medailové úspěchy

Celý příspěvek

VELIKONOČNÍ PRÁZDNINY
od čtvrtka 29. 3. do pondělí 2. 4. 2018

Z Á P I S
dětí do 1. ročníku oborů vzdělání: základní škola
a základní škola speciální

v úterý 10. dubna 2018 od 12.00 do 18.00

Bližší informace: Zápis do školy 2018

Soutěž o nejkrásnější velikonoční kraslici

Městské muzeum v Novém Městě nad Metují vyhlásilo soutěž o nejkrásnější velikonoční kraslici. Do této soutěže se mohli zapojit jak jednotlivci, tak i kolektivy. I naše škola se do této soutěže zapojila.
Soutěžící v několika třídách uplatnili svoji fantazii a kreativitu a vytvořili mnoho originálních kraslic z libovolného materiálu tradiční i netradiční technikou. Kraslice byly vyrobeny například technikou kašírování ve velikosti nafouklého balónku a pod rukama dětí vznikala krásná díla. Celý příspěvek

RK VČ ve florbale žáků

Východočeské regionální kolo ve florbale žáků se konalo dne 2.3.2018 v Hradci Králové. Pořadatelem byla Integra Hradec Králové při SpZŠ v Hradci Králové. Regionální kolo  bylo kvalifikací na MČR ve florbale žáků.
Turnaje se účastnilo 5 družstev, která hrála v jedné skupině systémem „každý s každým“. Zápas trval 1x 10 minut hrubého času a rozhodoval je profesionální rozhodčí, což se odrazilo velmi kladně na kvalitě zápasů. Celkem bylo odehráno 10 zápasů.
Účast družstev ovlivnila nemocnost na školách, ale přesto byl turnaj odehrán v hojném počtu. Turnaje se tak účastnilo 40 hráčů z pěti družstev: SK Integra Trutnov, SK Integra Hradec Králové, SK Integra Chlumec nad Cidlinou, SK Integra Pardubice a Skuteč.

Konečné pořadí:

  1. SK Integra Hradec Králové
  2. SK Integra Chlumec nad Cidlinou
  3. SK Integra Pardubice
  4. Skuteč
  5. SK Integra Trutnov

PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR

V letošním školním roce budeme pořádat příměstský tábor v době letních prázdnin.

I. termín: 9. 7. -13. 7. 2018, vždy od 8,00 do 16,00 hod.
II. termín: 6. 8. – 10. 8. 2018, vždy od 8,00 do 16,00 hod.

předběžná přihláška příměstský tábor