Archiv autora: Mgr. Lenka Rybová

Mistrovství světa ve stolním tenisu

V Hradci Králové se koná mistrovství světa!  A kdo ho organizuje? No přeci náš Sportovní klub Integra, který má dlouholeté zkušenosti s organizováním mistrovství republiky v tomto krásném a hbitém sportu a také z organizování mistrovství Evropy.
Toto INAS Mistrovství světa 2017 ve stolním tenisu je určeno pro nejlepší hráče z celého světa, kteří chodí do speciálních škol z celého světa. Zároveň je kvalifikací na Global Games 2019, které jsou nejvýznamnější soutěží pro tuto kategorii. Je nejen sportovním, ale i společenským setkáním sportovců mluvících různou řečí.
Bude se účastnit 14 zemí:
Česká republika, Egypt, Estonsko, Finsko, Francie, Hong Kong, Chile, Itálie, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rusko, Thajsko, Turecko.
SK INTEGRA Hradec Králové jako člen ČSMPS realizuje poslání a cíle ČSMPS na území Královéhradeckého kraje a organizuje sportovní aktivity žáků, studentů, klientů či absolventů speciálních škol.
Součástí reprezentace České republiky na tomto mistrovství světa jsou dokonce i naši dlouholetí členové SK Integra a hráči: Jana Feixová, Filip Zahálka a Denis Ksandr. K tomuto úspěchu jim gratulujeme a přejeme jim hodně štěstí!!!
A také doufáme, že se na ně přijdete podívat, zafandíte a pomůžete jim k úspěchu!
pozvánka

Drakiáda

Dne 13. 10. 2017 proběhla v Šimkových sadech již tradiční Drakiáda, které se zúčastnily děti z praktické i speciální školy. Široký prostor, zelená louka a mírné kopce nám daly možnost vynést draky do oblak. Počasí nám přálo, dráčci se na nás usmívali, a někdy se zdálo, že děti vzletí s nimi. Na slunečné říjnové podzimní dopoledne si všichni rádi zavzpomínáme.

Přírodovědné centrum

Dne 11. 10. třída A8 vyrazila do přírodovědného centra při Základní škole Bezručova. Žáci si prohlédli mnoho zvířat. Byl to krásný barevný papoušek Ara, želvy suchozemské i vodní, nespočet rybiček, činčily, morčata, pískomilové, chameleoni, pavouci, hadi atd. Pan ošetřovatel zrovna zvířata krmil, takže byla možnost, pozorovat jejich dopolední svačinku. Dokonce na závěr vytáhl z terária želvu suchozemskou a celá výprava si ji mohla pohladit. Největším zážitkem však bylo tzv. „mazlení“ s hadem, přesněji řečeno s korálovkou, kterou si žáci dali místo šály nebo jako opasek. Před celým areálem také v rámci přírodovědného centra byly kozy, které se nám moc líbily. Všichni odcházeli plni nadšení. 

Pátrání v knihovně

V rámci celostátního týdne knihoven, který probíhal v týdnu od  2.-7.10, jsme se zúčastnili soutěže „Zločin v knihovně“. Ze Studijní a vědecké knihovny zmizela kompletní sbírka časopisu „Čtyřlístek“ a naše třída si zahrála na detektivy.
Na pěti stanovištích v jednotlivých podlažích jsme podle jednotlivých zanechaných stop pátrali po jednom z deseti podezřelých. Podle nalezeného vlasu a části nitě z oděvu jsme určili barvu a délku vlasů a oblečení. Podle otisku boty jsme určili výšku pachatele a podle zanechaného otisku prstu a dalších indicií jsme identifikovali zloděje.
Výsledek pátrání  jsme vhodili do označené krabice v 5. podlaží. Totožnost pachatele bude zveřejněna 10.10. 2017 na facebookovém profilu knihovny.

Národní hry v plavání Plzeň

Ve dnech 30. 9. – 1. 10. 2017 se v Plzni konaly Národní hry v plavání. V pátek ráno se naši plavci, Verča Lukešová, Adam Louman, Matěj Kulič, Petr Šejvl a Janík Novák sešli na nádraží a vydali se na dlouhou cestu až do Plzně, kde je čekaly třídenní závody. Odpoledne pak proběhlo slavnostní zahájení, kde Verunka složila slib za všechny sportovce. Také si všichni nechali změřit svou tělesnou zdatnost a po večeři jsme se vydali tramvají na ubytovnu.
V sobotu po snídani proběhly rozplavby všech disciplín a podle výsledků byli závodníci rozděleni do finálových skupin a po obědě se už bojovalo o medaile a kvalifikaci na světovou speciální olympiádu pořádanou v březnu 2019 v Abú Dhabí. Celý příspěvek

ŠKOLNÍ DRUŽINA
Základní škola oznamuje, že provoz školní družiny bude
od 2. 10. 2017 v odpoledních hodinách prodloužen do 16,30 hodin.
Provoz školní družiny:
ranní družina:          od 6,30 do 7,40
odpolední družina:  od 11,40- do 16,30 

Malá kopaná

Dne 27.9.2017 se žáci II. stupně zúčastnili tradičního turnaje v malé kopané  v Novém Bydžově. Turnaj se odehrával v areálu školy na travnatém hřišti. Účast turnaje byla o třech týmech, a proto se hrálo dvoukolově. Bohužel kluci zapomínali bránit a tak jsme celkově skončili na druhém místě.
Školu reprezentovali P.Pajak, M. Vrána, L. Kocourek, N. Šmatár, V. Kubeník, D. Ferenc.

Výtvarná soutěž Oblastní charity Hradec Králové

V minulém školním roce se naše škola zúčastnila výtvarné soutěže na téma:  „Tolerance, přátelství, odvaha- aneb můj život s vrstevníky.“
Naše škola měla na soutěži velké zastoupení krásných výkresů. Obdrželi jsme spoustu krásných umístění a ocenění. Vernisáž proběhla 25. Září 2017 ve 13.30 hod na Pivovarském náměstí u recepce Krajského úřadu v Hradci Králové. Výtvarníci byli oceněni v několika kategoriích.
Třetí místa
obsadili tito žáci naší školy: Adéla Linková a Jan Holý, Natálie Ulrichová, Sammour KenzyDruhá místa obsadili: Kateřina Cejnarová, David Bokůvka, Lukáš Novák, Denis Niang, Bára Vašatová a Lukáš Hulaj. Na nejvyšším prvním místě se umístil Jiří Beneš .

MČR v přespolním běhu

MČR v přespolním běhu konané v Jablonci nad Nisou -Břízky dne 21. – 22. 9. 2017.
Na přespolním běhu počasí přálo a díky tomu si naši sportovci odváží úspěch z mistroství České republiky. Ostatní závodníci se snažili uspět, ale na medailovou pozici to nestačilo. Příští rok se zas o to pokusí znovu. Celkem se zúčastnilo kolem 40 závodníku z celé České republiky
Celkově jsme obsadili 2x 2. místo a  1.místo ( Michal Ferenc  2x 2.místo – 1500m, 3000m a Kateřina Samková 1. místo 1000m.).
Účastníci přespolního běhu: Pajak  Petr, Žigová Klaudie, Samková Kristýna a Ferenc Michal

MČR v přespolním běhu_220917-výsledky     MČR_PB_210917_výsledky