Archiv autora: Mgr. Lenka Rybová

Výstava výtvarných prací

Podzimní výstava výtvarných prací našich žáků představila čtyři roční období. V kouzelném prostředí jídelny „Bazalky ve Dvorku“ navodila příjemnou atmosféru na čtyřech tematických panelech. V tradiční malbě, kresbě i v netradičních technikách žáci představují svět, který chtějí sdílet s Vámi, s veřejností. Obrázky si můžete prohlédnout do konce prosince.

Mateřská škola, Speciální základní škola  a Praktická škola v HK, Hradecká 1231
pořádá
8. 
VÁNOČNÍ JARMARK
V úterý 12. 12. 2017 v prostorách školy
od 7:40 hodin do 15:30 hodinPřijďte si zakoupit vánoční cukroví, zdobené perníčky a dárky, které pro Vás vyrobili učitelé spolu s dětmi a rodiči naší školy. Dárky u nás nakoupíte za levné ceny. Bude pro Vás připraveno i vánoční pohoštění.
VSTUP ZDARMA
Výtěžek prodeje věnujeme dětem naší školy.

Canisterapeutická pohádka

Poslední listopadový den naši školu navštívily canisterapeutky z organizace „Aura canis“, které s sebou přivezly vycvičená zvířátka – pejsky, kočičky, králíka i morče. S těmito vycvičenými zvířecími herci nám zahrály pohádku J. Čapka „Jak pejsek s kočičkou pekli dort“.
Děti byly z výkonu herců nadšené a dávaly to najevo mohutným potleskem. Na závěr si mohly zvířátka pohladit a pomazlit se s nimi. Moc děkujeme za krásný zážitek.

MČR v nohejbale

Dne 23.-24.11. 2017 probíhalo v Kadani Mistrovství České republiky v nohejbale. Naše výprava byla v tomto složení: René Morga, Petr Pajak a Daniel Ferenc. První dnem se hrálo tzv. tabulkové umístění a skončili jsme na 4. místě. Druhý den nás čekal semifinálový souboj s favorizovaným týmem Sedlec – Prčice, se kterým jsme prohráli důstojně. O 3. místo jsme si to rozdali s Teplicemi a ukázali jsme naši sílu ve hře. Našim klukům patří jasně zasloužené 3. místo MČR v nohejbale pro rok 2017.
Musím pochválit chlapce taky za vzornou reprezentaci a příklad toho, jak se správně chovat na těchto veřejných sportovních akcí. GRATULUJEME!

 

Pohádkové Tongo

23. listopadu jsme navštívili Tongo a užili si pěkné sportovní dopoledne. Podzimní hrátky v hradeckém Tongu se staly již tradicí naší školy. Děti skákaly na velkých trampolínách, prolézaly strašidelným hradem, hrály fotbal, jezdily na kolech i trojkolkách, nechaly se spolknout obří rybou a některé i zdolaly vrchol sopky. Velký dík opět patří pracovníkům Tonga, hlavně však Vlaďce Peškové, která nám splnila každé naše přání.

Děti dětem

V úterý 21. listopadu 2017 se uskutečnily dětské hrátky a soutěžení. Žáci 9. ročníku s pomocnicemi z 8. ročníku připravili 10 stanovišť, kde děti vyjmenovávaly měsíce v roce, tvořily teplé čepice, jezdily jako Martinové na bílých koních, stavěly sněhuláky, vykrajovaly cukroví, malovaly vánoční stromečky, hledaly vánoční překvapení… Prostě celé to bylo o nastupující zimě, blížících se krásných dnech vánočních a taky o kamarádském a pěkném chování.

Turnaj v sálové kopané

Dne 15.11.2017  se naši žáci zúčastnili tradičního turnaje v sálové kopané v Trutnově. Turnaj probíhal hladce a naši žáci byli jednoznačným vítězem celého turnaje.  bohužel na turnaj se přihlásila pouze tři družstva. Přesto zápasy byly kvalitní a na vysoké hráčské úrovni. Naši školu reprezentovali: Ferenc D. Pajak P. Pajak L. Morga R. Duna A. Kocourek L.

Původ našich příjmení

V pátek 10. 11. 2017 se třídy S1 a S2 vydaly do malšovické knihovny. Tentokrát bylo tématem příjmení. Dozvěděli jsme se, že tato součást našeho jména je poměrně mladá a objevuje se až kolem 18. století.  V knihovně byly k dispozici dvě publikace, které obsahují většinou příjmení původem z českých a moravských krajů, a paní knihovnice Hrbková pátrala také na internetu.
Původ příjmení vychází z vysvětlitelných základů ( vzhled – Krása, Černý, Široký, finanční poměry – Tobolka – dřívější kožený váček na peníze, místo bydliště – Horák  – z hor, nový obyvatel – Novák nebo původní křestní jméno – například Šimon dalo příjmení Šimek). Celý příspěvek

Jubilejní XXV. ročník mistrovství České republiky ve stolním tenisu

Věřte nebo nevěřte, ale v Hradci se uskutečnilo jedno velké jubileum! A to MČR ve stolním tenisu, které ČSMPS, ale i SK Integra a Speciální školy v Hradci Králové pořádali již po dvacátépáté. Panečku, to je let!
Kdo přijel či se přišel podívat – nelitoval. Na MČR se, kromě jedné výjimky, sešli všichni čeští reprezentanti, kteří také v Hradci Králové reprezentovali před 14 dny na Mistrovství světa. A to, že to jsou opravdoví reprezentanti, se ukázalo za stoly a následně i na stupních vítězů. Tam, kde startovali, tam vyhráli! A že se na stupně vítězů nevešli všichni? No to přeci nejde, vyhrát nemohou všichni, a pokud na sebe narazí ve vyřazovacích soutěžích, tak někdo „padnout“ musí. Takový je sport. Celý příspěvek