Archiv autora: PaedDr. Aleš Aulický

Školní výlet S3

Dne 29. 6. se uskutečnil výlet třídy základní školy speciální na zámek do Častolovic. Častolovice nabízí jak prohlídku zámku, krásný park a zoo koutek se zvířátky. Počasí nám celkem přálo, a tak jsme si užili krásné dopoledne.

Výtvarná soutěž Oblastní charity HK

Děti z několika tříd speciální školy se zúčastnily 7. ročníku výtvarné soutěže. Různými technikami vytvořily překrásné výkresy na téma tolerance, přátelství, odvaha-aneb můj život s kamarády. Tuto soutěž vyhodnotí odborná porota jmenovaná pořadatelem. Z oceněných a dalších vybraných prací bude utvořena výstavní kolekce, kterou si příchozí mohou prohlédnout v prostorách budovy Krajského úřadu Královéhradeckého Kraje v Hradci Králové. Celý příspěvek

Vodárenská věž

Ve čtvrtek 22.6.2017 se uskutečnila další akce s tematikou EVVO – cílem byla vodárenská věž v části Nový Hradec Králové, Kluky (planetárium je hned naproti krásné dominantě, která od roku 1936 – 37 krášlí kopec nad Hradcem). Věžový vodojem se nachází na kopci sv. Jana v městské části Nový Hradec Králové. Celý příspěvek

Výlet do ZOO Stěžery

Ve dnech 9. 6. a 19. 6. si vyjely třídy A3 a 1. až 4. třída na výlet do soukromé ZOO Stěžery. Do Stěžer jsme jeli od školy autobusem č. 16. V ZOO nás hned přivítala malá kozička, která vesele poskakovala u vchodu. Také nám přišla naproti paní majitelka, přivítala nás a ukázala směr prohlídky. Maminky nás vybavily starým pečivem a dobrůtkami pro zvířátka tak jsme spěchali rovnou za nimi. Viděli jsme obří želvy, králíky chlupaté, malinké, obrovské. Morčata, klokana co se válel na sluníčku, velblouda, zebru, lamy, kozy, poníky, dikobrazy. Také puma tu byla, ale ta se schovávala před sluníčkem tak tu jsme bohužel nezahlédli. Dále malé opičky s miminkem, vodní želvičky, spoustu papoušků i velkého papouška Ara. Výlet jsme zakončili dobrým nanukem a vyrazili zpět k autobusu a hurá do školy.  Bylo to moc pěkné opravdu jsme si to užili.

Soutěž v karaoke

Škola hledá superstar –soutěž v karaoke
Dne 16.6 2017 se vyzdobená třída A3 proměnila v hudební studio, kde proběhla soutěž v KARAOKE. Nejlepší a nejodvážnější zpěváci z devíti tříd naší školy porovnávali své hudební dovednosti. S pomocí interaktivní  tabule a mikrofonu  soutěžili o přízeň poroty. Nejvíce překvapil porotu Jan Holý ze třídy S1, který si vybral krásnou píseň od Michala Davida „Každý mě tě lásko závidí “a předvedl skvělý zpěv i intonaci. Druhé místo obsadil Tadeáš Jakub Urban ze třídy A1 a třetí Dominik Vít ze třídy S3 . Z děvčat se na prvním místě umístila Bára Mičudová, druhá Lucie Zaplatílková a krásné třetí místo získala Julie Moravcová. V tanečních kreacích nejvíce vynikl Matěj Volf.  Všem zpěvákům děkujeme za účast a těšíme se na další ročníky.

Canisterapie

Štěňata u nás ve škole
V pátek 16.6. 2017 přijela naše canisterapeutka se štěňaty. Naše třídy se postupně u štěňátek střídaly, ale psí mrňousci byli hned unavení a za chvíli spali. To našim dětem nevadilo. Děti se se štěňaty fotily a mazlily. Každý rok je pro děti milým překvapením, když do školy zavítají místo velkých psů tyto chundelaté kuličky. Přejeme, ať štěňata pěkně rostou a my se zase těšíme na další „psí návštěvu“.

Speciální olympiáda

V úterý 13. 6. 2017 se v atriu naší školy za krásného počasí uskutečnila letní olympiáda. Zúčastnili se nejen žáci ze speciálních a autistických tříd, ale také ze střední školy praktické.
Žáci si mohli porovnat síly ve dvanácti disciplínách. A to jak atletické disciplíny, tak třeba v hodu na koš nebo pro zdatné – překážková dráha. V naší škole hrajeme i boccu a jsme v ní velmi dobří. I tento sport si mohli žáci vyzkoušet. Olympiádu zahájil pan ředitel a za krásného počasí jsme si užili ve škole super sportovní den. Děkujeme za účast a Všem, kteří se podíleli na její organizaci. Děkujeme a hezké prázdniny.

                                                                                  

Cyklistika mistrovství ČR 2017

Dne 13. a 14. června 2017 se konalo již 20. mistrovství ČR v cyklistice na oválu kolem Račického plavebního kanálu. Závody se konaly tradičně za krásného počasí a v báječné atmosféře. Naši sportovci dosáhli velice pěkných výsledků. Pajak Lukáš získal 3. místo v silničním závodě. Ferencová Denisa 1. místo v silničním závodě. Šimůnková Aneta 1. místo v silničním závodě a 2. místo v časovce. Feixová Jana 3. místo v silničním závodě i v časovce jednotlivců. Jan Čonka z Chlumce nad Cidlinou 3. místo v časovce jednotlivců a Ester Hájková 3. místo v silničním závodě. Všem účastníkům za vzornou reprezentaci děkujeme.

 výsledky silniční závody           výsledky časovka jednotlivců  

Dětský den 2017

Letošní den dětí v atriu školy tradičně zajišťovali nejstarší žáci pod vedením pana učitele Záleského. V pátek 2. června se od devíti hodin zaplnily připravené soutěžní plochy soutěžícími dětmi. Vyšlo krásné počasí, děti byly velmi šikovné, a z případného neúspěchu se nikdo do pláče nedal. Výborné byly doplňující disciplíny, jako malování nebo hraní kriketu, a nakonec byla pro odvážné možnost ochlazení pod sprchou. Co víc si přát, když nás doprovázel dětský smích a spokojenost. Děkujeme za přípravu všem osmákům a deváťákům, kteří pomohli zpříjemnit dětský svátek.

Divadlo Slunovrat a Kantoři

Představení „Město, které mám tak rád“, vzniklo tentokrát ve spolupráci s folkovou skupinou Kantoři. Hráči v této kapele pracují v našem regionu jako učitelé – jsme rádi, že jsme navázali spolupráci s umělci z našeho kraje.
Představení je věnováno našemu městu. V písních společně s Kantory putujeme světem, vracíme se z veliké dálky do milovaného města a kraje. Prožíváme první lásky a zamilování, s krajánky navštívíme vesnickou hospůdku a také si zatančíme renesanční tance. Představení končí svatbou, objeví se i pan farář, spousta gratulantů a následuje veselá hostina, kde nechybí pravé svatební koláčky. Největší radost mají poutníčci z toho, že doputují do svého rodného města – do Hradce Králové. Celý příspěvek